Producenci

Wizjery

Niewielki rozmiar ekranu LCD w kamerze lub aparacie może powodować trudność w skupieniu się na detalach nagrywanej sceny. Pomocne są wtedy wizjery do aparatów (ViewFinder), które są po prostu lupą na wyświetlacz pozwalającą uzyskać odpowiednie powiększenie. Dzięki temu operator ma znacznie większą kontrolę zarówno nad ostrością samego obrazu jak...

Niewielki rozmiar ekranu LCD w kamerze lub aparacie może powodować trudność w skupieniu się na detalach nagrywanej sceny. Pomocne są wtedy wizjery do aparatów (ViewFinder), które są po prostu lupą na wyświetlacz pozwalającą uzyskać odpowiednie powiększenie. Dzięki temu operator ma znacznie większą kontrolę zarówno nad ostrością samego obrazu jak i nad detalami, które normalnie mogłyby zostać pominięte. Viewfindery są także niezwykle pomocne podczas pracy w słonecznie dni, w które trudno jest dostrzec cokolwiek na ekranie naszego urządzenia.

Jak zbudowane są wizjery do aparatów?

Większość modeli składa się z dwóch elementów. Pierwsza to ramka ze specjalnymi magnesami naklejana za pomocą przylepców na obudowę naszego sprzętu. Drugim elementem jest sam wizjer z muszlą oczną, który dzięki magnesom montuje się na założonej już ramce. Jest to niezwykle proste i komfortowe rozwiązanie ponieważ aby zamontować lub zdemontować wizjer nie potrzebujemy specjalnych śrub lub dedykowanej obudowy, wystarczy przyłożyć do ramki aby odpowiednio trzymał się dzięki magnetycznemu mocowaniu. Wśród parametrów na jakie warto zwrócić uwagę dobierając model są przede wszystkim wielkość ekranu lub model aparatu do jakiego dedykowany jest wizjer oraz wielkość powiększenia jaką oferuje. W razie wątpliwości co do parametrów produktu zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszego sklepu fotograficznego w Warszawie by osobiście zobaczyć lub dopytać o konkretne dostosowane do Państwa potrzeb modele.

Więcej

Wizjery W tej kategorii nie ma produktów.