Producenci

Pierścienie pośrednie

Pierścienie pośrednie to zdecydowanie tańsza alternatywa dla drogich obiektywów makro. Chcąc spróbować sił w makrofotografii warto na początek wypróbować specjalne zestawy pierścieni, które zwiększają odległość między płaszczyzną ogniskowania a matrycą światłoczułą – przez co zwiększamy skalę odwzorowania. Zestawy składają się najczęściej z trze...

Pierścienie pośrednie to zdecydowanie tańsza alternatywa dla drogich obiektywów makro. Chcąc spróbować sił w makrofotografii warto na początek wypróbować specjalne zestawy pierścieni, które zwiększają odległość między płaszczyzną ogniskowania a matrycą światłoczułą – przez co zwiększamy skalę odwzorowania. Zestawy składają się najczęściej z trzech elementów, które można stosować pojedynczo lub łączyć ze sobą aby uzyskać pożądaną wartość skali odwzorowania. Zdecydowanie tańsze są modele, które nie przenoszą autofocusa więc występuje konieczność manualnego ustawiania ostrości obrazu. W przypadku makrofotografii zazwyczaj nie jest to problem, ponieważ przy niewielkich obiektach ustawienie ostrości przy pomocy AF mogłoby zająć więcej czasu niż manualnie.

Pierścienie pośrednie do aparatów fotograficznych dostępne w naszej ofercie

W sprzedaży dostępne są również droższe modele pierścieni pośrednich do aparatów, które umożliwiają przenoszenie wszystkich informacji o parametrach ekspozycji do aparatu. Istotnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę jest sama konstrukcja pierścieni. Ważne aby nie miały elementów optycznych, które mogłyby zniekształcać lub obniżać jakość uzyskiwanego obrazu. Warto zwrócić także uwagę aby wnętrze wykonane było z czarnego materiału, który nie będzie powodował wewnętrznych odbić, refleksów ani odblasków. Wybierając odpowiedni model należy zwrócić uwagę aby pasował do modelu aparatu jaki posiadamy. W razie wątpliwości co do wyboru sprzętu zapraszamy do kontaktu z naszym sklepem. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące parametrów pierścieni pośrednich lub innych akcesoriów przeznaczonych do makrofotografii dostępnych w naszej ofercie.

Więcej

Pierścienie pośrednie W tej kategorii nie ma produktów.