Producenci

Modyfikatory światła

W naszej ofercie dostępne są najpopularniejsze modyfikatory światła takie jak: softboxy, blendy, parasolki czy beauty dishe. Przeznaczenie każdego z tych produktów jest nieco inne choć umiejętne ich stosowanie pozwala na osiągnięcie takiego samego celu czyli zmodyfikowanie padającego światła w taki sposób by stało się naszym sprzymierzeńcem i ua...

W naszej ofercie dostępne są najpopularniejsze modyfikatory światła takie jak: softboxy, blendy, parasolki czy beauty dishe. Przeznaczenie każdego z tych produktów jest nieco inne choć umiejętne ich stosowanie pozwala na osiągnięcie takiego samego celu czyli zmodyfikowanie padającego światła w taki sposób by stało się naszym sprzymierzeńcem i uatrakcyjniło fotografię.

Popularne, studyjne modyfikatory światła

Najpopularniejszym i najczęściej stosowanym modyfikatorem są parasolki fotograficzne. Ich uniwersalność i niska cena są czynnikami sprawiającymi, że jest to pierwszy wybór w przypadku poszukiwania produktu, który pozwoli zapanować nad światłem. Równie popularne są blendy, głównie ze względu na łatwość stosowania – nie potrzeba do nich żadnych dodatkowych zewnętrznych źródeł oświetlenia i z powodzeniem stosowane są w większości sesji plenerowych aby doświetlić twarz modelki lub modela światłem o pożądanej przez fotografa barwie. Ich zaletą jest również niska cena oraz łatwość przechowywania. Bez problemu możemy zabrać blendę do plecaka czy torby, co w przypadku chęci zastosowania innych akcesoriów nie byłoby takie łatwe, ponieważ potrzebne by były także lampy plenerowe z generatorem. Bardzo popularny w sesjach studyjnych jest softbox, którego mnogość kształtów i rozmiarów sprawia, że w czasie sesji korzysta się zazwyczaj z kilku różnych modeli. Ich odpowiedni dobór i rozmieszczenie wymaga wprawy i doświadczenia oraz wizji efektu końcowego. Główną rolą softboxu jest rozproszenie i zmiękczenie światła rzucanego przez źródło światła ciągłego lub błyskowego. Do studyjnych modyfikatorów światła zalicza się także beauty dish zwany słoneczkiem, który pozwala na uzyskanie dość ostrego światła przy zachowaniu dość wyrazistych cieni.

Modyfikatory światła znajdziesz w naszym sklepie internetowym i punkcie stacjonarnym w Warszawie

Więcej

Modyfikatory światła Jest 116 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 116 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 116 elementów