Producenci

Monitory

Obecnie sprzęt DSLR do nagrywania pozwala na uzyskiwanie coraz dłuższych i lepszej jakości nagrań. Niemal każde urządzenie oferuje już możliwość rejestracji obrazu w rozdzielczości HD. Problematyczny staje się wtedy podgląd na wyświetlaczu LCD, gdzie przez słabą jakość wynikającą z niskiej rozdzielczości trudność może sprawiać prawidłowa ocena c...

Obecnie sprzęt DSLR do nagrywania pozwala na uzyskiwanie coraz dłuższych i lepszej jakości nagrań. Niemal każde urządzenie oferuje już możliwość rejestracji obrazu w rozdzielczości HD. Problematyczny staje się wtedy podgląd na wyświetlaczu LCD, gdzie przez słabą jakość wynikającą z niskiej rozdzielczości trudność może sprawiać prawidłowa ocena czy nagranie jest zadowalające. Pomocne przy kontroli nagranych obrazów są monitory poglądowe. Spełniają dwie podstawowe funkcje w czasie rejestracji obrazu. Dzięki podglądowi na żywo możemy na bieżąco kontrolować rejestrowany obraz i sprawdzać czy odpowiednio ujęte zostały wszystkie detale. Drugą funkcją jest możliwość odtworzenia nagrań. Wysoka rozdzielczość monitorów pozwala precyzyjnie sprawdzić jakość zarejestrowanych kadrów. Może to znacząco ułatwić wychwycenie sytuacji gdy chwilowo utracona została ostrość lub kadr nie jest zadowalający a przeoczyliśmy to podczas nagrywania. W wielu przypadkach trudno byłoby ocenić to na podstawie obrazu na wbudowanym niewielkim wyświetlaczu LCD aparatu.

Monitory poglądowe LCD - zalety

Często mankamenty i niedociągnięcia nagrań odkrywane są dopiero na monitorze komputera podczas obróbki. Wysoka rozdzielczość monitorów poglądowych oraz wielkość ekranu, który jest średnio dwa razy większy niż wbudowany w sprzęcie video DSLR to niekwestionowane atuty, które czynią z monitorów poglądowych produkt godny uwagi. Warto sprawdzić czy posiadany przez nas sprzęt wyposażony jest w odpowiednie złącza umożliwiające bezproblemowe podłączenie monitora poglądowego oraz czy monitor, który planujemy kupić wyposażony jest chociażby w standardowe gwinty ¼’’, które umożliwią łatwy montaż na przykład na profesjonalnych rigach. Zachęcamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty sklepu internetowego lub do sprawdzenia produktów osobiście w naszym sklepie w Warszawie.

Więcej

Monitory W tej kategorii nie ma produktów.