Zamówienia złożone do 14:00 w dni robocze realizujemy tego samego dnia.

Firma pracuje w godzinach 8:00-17:00 (Pon. -Pią.)

***

Od dnia 10.11.2020 biuro i punkt odbioru zostaje przeniesione na

ul. 11 Listopada 50 Lok 35

Warszawa

Producenci

Akcesoria czyszczące 

Akcesoria czyszczące do elementów optycznych aparatu fotograficznego lub kamery to niezbędny element wyposażeniowy, który pozwoli utrzymać wrażliwe elementy naszego sprzętu w dobrej kondycji przez długi czas użytkowania. Najbardziej praktyczne są uniwersalne zestawy czyszczące składające się z kilku elementów składowych, które ułatwią dokładne czyszczenie optyki.

Co wchodzi w skład zestawów do czyszczenia aparatów fotograficznych?

W skład takich zestawów do czyszczenia aparatów fotograficznych najczęściej wchodzą różnego rodzaju pędzelki, ściereczki, specjalne płyny optyczne czy wielofunkcyjne pióra. Jednym z najczęściej spotykanych w zestawach oraz bardzo popularnym produktem do czyszczenia jest gruszka, która umożliwia bez konieczności dotykania wrażliwych elementów usunąć kurz lub pył. W wielu przypadkach delikatnych zabrudzeń gruszka będzie zdecydowanie wystarczająca i nie będzie konieczności używania akcesoriów wymagających bezpośredniego kontaktu z elementami optycznymi.

Jakie akcesoria czyszczące fotograficzne wykorzystać, gdy zabrudzenia są naprawdę duże?

W przypadku zanieczyszczeń, które trudniej usunąć warto wyposażyć się w specjalne szpatułki do czyszczenia matryc. Bardzo istotne jest aby wybrać modele wykonane z materiałów nie powodujących pylenia aby w trakcie czyszczenia dodatkowo nie zabrudzić matrycy drobinkami lub włóknami materiału z jakiego zrobiona jest szpatułka. Wśród akcesoriów do czyszczenia wyróżnić należy także jeszcze jeden, w który ze względu na niewielki rozmiar warto się zaopatrzyć. Pióro czyszczące typu lenspen - jest to idealne rozwiązanie na przykład na weekendowy wyjazd lub wakacje gdy potrzebujemy zredukować do minimum liczbę zabieranych ze sobą przedmiotów, a chcemy mieć możliwość szybkiego i wygodnego wyczyszczenia filtra czy soczewki z kurzu lub pyłu. Zazwyczaj lenspen wyposażony jest w pędzelek oraz specjalną końcówkę czyszczącą. Jeśli szukają Państwo właściwych produktów, które pozwolą utrzymać aparat w czystości to zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą akcesoriów czyszczących dostępnych w naszym sklepie.

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów