Producenci

Makro

Akcesoria do makrofotografii

W sklepie z akcesoriami fotograficznymi E-trade przygotowaliśmy prze najróżniejsze akcesoria do makrofotografii. Istnieje kilka możliwości by rozpocząć przygodę z fotografowaniem drobnych detali otaczającego świata. Dla naszych klientów przygotowaliśmy między innymi specjalne pierścienie odwrotnego mocowania, które p...

Akcesoria do makrofotografii

W sklepie z akcesoriami fotograficznymi E-trade przygotowaliśmy prze najróżniejsze akcesoria do makrofotografii. Istnieje kilka możliwości by rozpocząć przygodę z fotografowaniem drobnych detali otaczającego świata. Dla naszych klientów przygotowaliśmy między innymi specjalne pierścienie odwrotnego mocowania, które pozwalają na osiągnięcie dużego zbliżenia przy użyciu posiadanego zwykłego obiektywu. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest on montowany przy użyciu gwintu filtrowego odwrotnie aby uzyskać skalę odwzorowania zbliżoną do tej jaką uzyskuje się korzystając z dedykowanych obiektywów makro. Popularne akcesoria makro do obiektywów to także soczewki powiększające, które montuje się tak jak zwykły filtr UV czy efektowe. Każda z soczewek ma określoną moc powiększenia wyrażoną w dioptriach i można je ze sobą łączyć – dzięki temu możliwe do uzyskania jest pożądany poziom powiększenia.

Makrofotografia - o czym pamiętać przy fotografowaniu szczegółów

Ważne przy makrofotografii jest także odpowiednie oświetlenie, dlatego potrzebna jest odpowiednia lampa fotograficzna. Najczęściej stosowane są lampy pierścieniowe umiejscowione dzięki specjalnemu mocowaniu wokół obiektywu by równomiernie okalać światłem fotografowany obiekt. Istnieje także wiele innych akcesoriów takich jak mieszki makro, które umożliwiają odsunięcie obiektywu od płaszczyzny ogniskowania czy specjalne szyny nastawcze. Ułatwiają one precyzyjne ustawienie aparatu podczas kadrowania. Prawie każda szyna wyposażona jest w regulację przesuwu i specjalną podziałkę umożliwiającą precyzyjne operowanie aparatem. Należy także pamiętać, że bardzo ważnym czynnikiem podczas wykonywania zdjęć makro jest stabilny statyw, który również poprawi komfort kadrowania i zniweluje drgania przy dłuższych czasach otwarcia migawki.

Więcej

Makro Jest 17 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 17 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 17 elementów